Eşya depolama nedir?

En basit hali ile evinizin içinde düzenleme yapıyorsunuz ve artık çok fazla ihtiyacınız olmayan, güncel olarak kullanmadığınız küçük eşyalarınızı, günlük yaşam alanınızdan ayırıyorsunuz. Bu ayırma işlemi bitiminde bu küçük eşyaları içine sığabiliyorlar ise bir kutuya koyup, eğer var ise boş olan bir dolap rafına kaldırıyorsunuz. Dolapta eğer hiç boş yer yok ise yatak altı bazaları bu iş için uygun bir çözüm gibi görünüyor. Yatağınıza doğru yöneldiğinizde, birden hatırlıyorsunuz ki; Orası da çeyizinizden gelen hiç kimselere veremediğiniz, günlük yaşamınızda da ayda yılda bir gelen kıymetli misafirleriniz için kullandığınız diğer zamanlarda yatağınızın altında yüzyıllık uykusunu uyuyan dantel masa örtüleri ve türevleri ile dolu.  Gardırobun üzerine doğru bakışınızı çeviriyorsunuz.  Orada da daha önceden konulmuş birkaç kutu ve çarşafla sarmalanmış bir halı en estetikten uzak hali ile çarpıyor gözünüze. Üstelik olası bir deprem durumunda bu sabitlenmemiş gardıropların ve üzerlerine eşya depolama amacı ile yerleştirilmiş ağır eşyaların çok büyük tehlike yarattığını da biliyorsunuz. İşlevini yitirmiş, garabet bir eşya depolama alanına dönüşmüş küçük tuvalet ve arka balkon olasılıklarını da denedikten sonra anlıyorsunuz ki evinizde küçük ıvır zıvırınızı bile depolayacak alan kalmamış.  Bu yazılanlar, eşya depolama ne değildir için güzel bir cevap oldu.

Şimdi soruyu bir daha soralım; Eşya Depolama Nedir?

Büyük şehirlerde nüfus artarken, evlerimiz küçüldü. Artık evlerimizde az kullandığımız veya dönemsel ve mevsimlik olarak kullandığımız eşyaları depolamak için yeterli alan kolay bulunmuyor. Bu durumla paralel olarak ev dışında eşya depolama yaygınlaşmaya başladı. Ayrıca kısa süreli şehir ya da ülke değişimlerinde, askerlik, tayin gibi eşyaları bir süre bırakmamız gereken durumlarda depo kiralama elzem bir duruma dönüşüyor. Evimizde, dekorasyon değişikliği, tadilat gibi durumlarda da kısa süreli eşya depolama hizmeti almamız gerekebiliyor.

Soruya değişik bir yerden bakarsak; İş yerleri için eşya depolama nedir?

Ofislerde arşiv yükünü azaltmak ve sık kullanılmayan eşyalar için dışarıda depolama hizmeti almak, çalışma alanında ferahlık yaratır. Ayrıca daha küçük bir ofisi daha verimli kullanmanın yolu ile ofis kirasından ekonomi yapmak iyi bir seçenektir.