Sıkça Sorulan Sorular

Fazla eşyalarınızı depolamak için edepola.com‘u tercih eden müşterilerimizin en çok merak ettiği sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Eğer aradığınızı bulamazsanız bize 444 93 83 numaralı müşteri destek hattından ulaşabilirsiniz.

Eşya Depolama Hakkında Merak Edilenler

edepola.com nedir?

edepola.com kişisel, kurumsal eşyalarınızı ve ofiste çok yer kaplayan arşivinizi depolayabileceğiniz, size özel kilidi bulunan kişisel depolama hizmetidir.

edepola.com eşya depolama hizmeti nasıl çalışıyor?

İnternetten veya telefon ile siparişinizi oluşturuyorsunuz. Tercihinize göre karşılıklı randevu tarihi belirleniyor. Küçük parçalı eşyalarınızı paketliyorsunuz. Randevu tarihinde deponuzu kapınıza getirip büyük eşyaları paketleyip tümünü depolarınızın içine yüklüyoruz. Kapısını kilitleyip anahtarını size veriyoruz. Depomuza götürüp güvenli alanlarımızda saklıyoruz ve istediğiniz zaman geri çağırıp eşyalarınızı teslim alabiliyorsunuz. İşte bu kadar kolay!

Aynı anda birden fazla depolama birimi kiralayabilir miyim?

Evet. İstediğiniz kadar sayıda depo kiralayabilirsiniz.

Eşyalarımı kendim getirebilir miyim? Geri teslim alabilir miyim?

Tabii ki. Dilediğiniz zaman 444 93 83 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak randevu alıp eşyalarınızı getirebilir veya eşyalarınızı teslim alabilirsiniz.

Depolayacağım eşyaları adresimden alabiliyor musunuz?

Evet. edepola.com olarak müşterilerimize eğitimli personelimiz ile kendi bünyemizde nakliye hizmeti veriyoruz.

Götür-Getir Hizmeti Var Mı?

Zamandan tasarruf etmek isteyenlerin tercihi. Siz talep edin, biz deponuzu getirelim. İsterseniz deponuza eşya ekleyin, isterseniz deponuzdan eşya alın.

Nakliye hizmetini siz mi veriyorsunuz? Aracı bir firma mı?

Nakliye hizmetimiz taşeron bir firma aracılığı ile değil kendi araç ve nakliye elemanlarımız ile verdiğimiz bir hizmettir. İsterseniz eşyalarınızı önceden randevu alarak, nakliye ücreti ödemeden kendiniz depomuza getirebilir kendi imkanlarınız ile veya ek ücret karşılığında yardımcı eleman hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Nakliye ücretleri nedir?

İstanbul ve Kocaeli için nakliye bedelleri sabit olup, sipariş sayfasında bunlar incelenebilir. Sakarya, Yalova ve Bursa nakliye fiyatları için 444 93 83 numaralı telefondan bize ulaşarak nakliye ile ilgili fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Yeriniz nerede? Başka bir yerde şubeniz var mı?

Merkez ofisimiz Ümraniye’de olup, 27.000 m² büyüklüğündeki depomuz ulaşımı çok kolay olan Gebze’de otoban ve E-5 karayolu kesişiminde yer almaktadır. Hizmet verdiğimiz tek nokta şimdilik burasıdır.

Hangi şehirlere hizmet veriyorsunuz?

İlk aşamada İstanbul’a hizmet veren edepola.com şu anda eşya depolama hizmet bölgeleri arasına 2016 yılında Kocaeli, 2017 yılında da Sakarya, Yalova ve son olarak da Bursa’yı ekleyerek bölgelerini genişletmiştir.

Bursa’ya hizmet veriyor musunuz?

2017 yılı itibari ile artık Bursa’ya da hizmet vermeye başladık. Nakliye fiyatları için telefon (444 93 83) veya mail (bilgi@edepola.com) yolu ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstediğim zaman kiraladığım deponun kapasitesini değiştirebilir miyim?

Evet. Dilediğiniz zaman müşteri hizmetlerini arayarak kiralamış olduğunuz deponuzun kapasitesiyle ilgili arttırma veya azaltma talebinizi iletebilirsiniz.

Depoda eşyalarım güvende mi?

Depomuz kamera, alarm sistemleri ve güvenlik personeliyle 7 gün 24 saat korunmaktadır. Aynı zamanda depomuz haşerelere karşı düzenli olarak ilaçlanmaktadır. Nem ve küf oluşmasına karşı sürekli denetlenmektedir. Gerekli durumlarda eşyalarınız yalıtım çalışmaları ve önlemler sayesinde her türlü tehlikeye karşı güvendedir.

Nem veya küf sorunu yaşar mıyım?

Kuru depolarda nem oranı %50-65 arasında olmalıdır. Nem takibi depomuzda farklı noktalarda bulunan nem ölçer hidrometre aleti ile günde iki defa ölçülerek raporlandırılmaktadır. Havanın nem oranının yükselmesi durumunda havalandırma sistemi devreye sokularak nem oranı normal değerlerde tutulmaktadır.

Haşereler eşyalarıma zarar verebilir mi?

Hayır. Haşereler eşyalarınıza zarar veremez. Haşerelere karşı depomuz anlaşmalı firma tarafından rutin ilaçlama ve raporlama ile kontrol altında tutulmaktadır.

Diğer depolardan farkınız nedir? Neden sizi tercih etmeliyim?

Türkiye’de ilk kez sürpriz maliyet olmadan şeffaf fiyat ile siz değerli müşterilerimize online ödeme kolaylığı sunuyoruz. Diğer firmalardan farklı olarak bizde web sitemizin sipariş verme sayfasında yazan fiyatlar geçerlidir. Ayrıca firmamız bir evden eve nakliyat firması olmayıp, sadece depolama üzerine yoğunlaşmıştır. Bu yüzden eşyalarınızın doğru şekilde nasıl saklanması gerektiği konusunda gerekli tecrübe ar-ge çalışmaları sonucunda elde edilmiştir. Bu avantajlara ek olarak sizlere Türkiye’de ilk defa internet ortamından depo siparişi verme kolaylığı ve kiraladığınız depolar ile ilgili envanter kaydı oluşturmak, kira süresini uzatmak, geri çağırmak gibi işlemleri çeşitli ödeme seçenekleri ile yapma kolaylığını sunuyoruz.

edepola.com sitesi ödeme yapmak için güvenli midir?

Evet. edepola.com SSL Sertifikasıyla korunmaktadır. Kredi Kartı bilgileriniz bankanızın Sanal POS sistemi ile entegre çalışmaktadır. edepola.com Kredi Kartı bilgilerinizi gizlilik politikasında da belirtildiği üzere hiçbir şekilde kendi sisteminde tutmaz.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Ödeme seçeneklerimiz havale ile peşin ödeme, kredi kartı tek çekim, 3D secure kredi kartı ile tek çekim ve edepola.com en önemli farklarından biri olan kredi kartı ile aylık ödeme seçeneğidir. Kredi kartı ile aylık ödeme seçeneği taksitten farklı olarak kart limitinizi doldurmaz. Bankalar arası sistemde sigortalı olarak tutulan kart bilgileriniz sayesinde kiraladığınız süre boyunca ödeme sırasında kira tutarı her ay otomatik olarak kartınızdan tahsil edilir.

İstediğim her şeyi depolayabilir miyim? Nelerin depolanması yasaktır?

Depolarımızda; tehlikeli, parlayıcı, patlayıcı, zehirli, radyoaktif maddeler, her türlü ruhsatlı veya ruhsatsız silah, haşere ihtiva eden ya da böceklenmiş maddeler, haşere ve böcekleri cezbedici organik ve inorganik maddeler, sağlığa zararlı, koku yayan veya rutubet içeren nitelikte olan, yasadışı, insanlara zarar verebilecek, tehlikeli maddeler, depolanacak yeri ve diğer sandık depoları tehdit eden ve zarar verecek maddeler, para, değerli taş ve madenler, maddi değeri yüksek antikalar dışında her şey depolanabilir.

Depo alanı bana özel mi? Başkası erişebilir mi?

Kutu depolarınız size özeldir. İçine eşyalarınız yüklendikten ve kapısı kilitlenip anahtarı size verildikten sonra tek yetkili siz olursunuz. Sizin belirlediğiniz kişiler dışında kimsenin deponuzu açmaya yetkisi yoktur.

İstediğim zaman depoma eşya ekleyebilir miyim?

Evet ekleyebilirsiniz. Eğer depomuza gelerek eşya eklemek isterseniz müşteri hizmetleri sorumlumuzdan randevu talep ederek eşya ekleyebilirsiniz. Deponuzu adresinize çağırarak götür-getir hizmetimizle deponuza eşya eklemesi de yapabilirsiniz.

Depomdan eşya alabilir miyim?

Evet. Müşteri Hizmetleri sorumlumuzdan randevu talep ederek deponuzdan eşya alabilirsiniz. Deponuzu adresinize çağırarak Götür-Getir hizmetimizden faydalanarak da deponuzdan eşya alabilirsiniz.

Depo teslim alma esnasında paketleme yapılıyor mu?

Evet. Eşyalarınızın daha güvenli depolanması için uzman ekibimiz tarafından paketleme hizmeti verilmektedir.

Demontaj hizmetiniz var mı?

Evet. Uzman ekibimiz tarafından demontaj hizmeti verilmektedir.