Eğer daha önceden kolileyip depoya kaldırdığınız veya taşınma sonrası yeni yerlerine yerleştirmek için eskiden mutfak gereçleri dolu bir kolinin artık tabak, çanak ve cam kırıkları dolu bir koli haline geldiğini tecrübe ettiyseniz neden paketleme ve depolama yaparken sıra mutfak gereçlerine gelince ekstra bir dikkat göstermeniz gerektiğini anlıyorsunuzdur. Çatlamış tabaklar, kırılmış bardaklar, kaybolmuş mutfak gereçleri parçaları veya böcek istilaları için tedirgin oluyorsanız eşya depolama hizmeti uzmanı edepola.com'un aşağıdaki tavsiyelerini mutlaka dikkate alınız. Tabi bu tavsiyeler ile birlikte depolama işini de uzmanına yaptırmayı ihmal etmeyin.

 

Depolama Hizmeti ile Mutfak Depolama

Beyaz Eşyalar Nasıl Depolanmalı?

Büyük beyaz eşyalar genelde kutusuz depolanırlar, bu da içlerinde kalan yemek artıkları için karınca, böcek ve diğer ufak kemirgenler gibi beklenmedik misafirlere davet çıkarır.Yaşadığımız doğa için sayısız faydası olan ama hiç kimsenin depodan geri aldığı fırınında görmek istemeyeceği bu mahlukları uzak tutmak için depolanacak beyaz eşyaların yemek artığı bulundurmaması çok önemlidir. Bunun yanında bütün hortumların ve kabloların sökülmüş, buzdolaplarında bulunan bobinlerin tozunun alınması (rulo halinde bakır boru), buzunun çözdürülmüş ve depolanmadan bir iki gün öncesinde havalandırılmış ve temizlenmiş olması gerekir. Ayrıca beyaz eşyaların eşya depolama jelatini ile kaplanması hem taşıma sırasında üzerlerinde oluşacak çizilmeleri önler hemde dışarıdan böcek girişini engeller. Büyük beyaz eşya diyince ilk akla gelen buzdolaplarını depolarken yatay şekilde depolanması durumunda buzdolabının soğumasını sağlayan içindeki freon gazının kaçarak buzdolabının artık sadece raf özelliğini taşıyan bir mobilyaya dönüşmesine sebep olur.

Son olmasına karşı belki de en önemlisi; böcekler her zaman özel davet ile gelmezler, bazen de hep oradadırlar aslında. Bu yüzden depolama hizmetini aldığınız yerin temiz, böcekleri uzak tutabilen önlemler almış bir yer olmasına dikkat edin. edepola.com müşteri temsilcinizden haşerelere karşı alınan önlemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ÖZET: Yemek artıklarını temizleyin, iki gün önce makinenin fişini çekip havalandırın ve dik depolayın, depodan böceklere karşı aldıkları önlemlerin bilgisini isteyin.

 

Küçük Beyaz Eşyalar için Depolama Hizmeti Kullanımı

Onca çeşitli küçük el aletini yani blenderı, meyve suyu sıkacağını, hamur açan o ilginç makineyi, kablosu veya bıçağı olan tüm mutfak robotlarını ve robotsu aletleri tek bir kutuya sığdırmak çok cezbedici gözüküyor olabilir ama durun, yapmayın! Böyle yaparak büyük baş ağrısına sebep olacak bir işe girişiyorsunuz.

Tüm mutfak ekipmanlarını tek kutuya koymak şeklinde olan bu ilkel yöntem ile o ufacık mutfak aletlerinin parçaları kutudan tezgaha boşaltılınca bir anda 1000 parçalı bir yapboz gibi mutfak tezgahının üzerinden size bakacaktır. Siz siz olun her mutfak ekipmanını ayrı ayrı paketleyin, tamam illa aynı kutuya koyacağım diyorsanız da hepsini ayrı poşetlerde koyun.

 

Çin Porseleni ve Narin Mutfak Gereçleri için Depolama Hizmeti

Çini isminin Çin'den gelen değerli narin porselenlerden geldiğini belirttikten sonra bunları nasıl paketleyeceğinize geçiyoruz. Bu özel parçaları paketlerken aslında diğerleri ile kısmen aynı işlemleri yapmanızı öneriyoruz sadece bu parçalara ekstra bir kaç önlem almanızı önemle rica ediyoruz. Çok narin parçaları gazete gibi bir kağıda sardıktan sonra her parçanın arasına patpat naylon veya keçe gibi yumuşak bir malzeme koymanız uygun olacaktır. Daha da narin parçalar için aralarına bir de karton ekleyebilirsiniz.

Bardaklar

Bardak paketleme kutuları bardakları paketlemek için en uygun yöntemdir. Adı üstünde "bardak paketleme kutusu" daha açıklayıcı olamaz. Bu kutularda her bardak için ayrı bir boşluk bulunur aynı bardağı ilk aldığınızdaki kutusu gibi, evet bunlar satın alabileceğiniz ürünlerdir, destek için edepola.com müşteri temsilcimize sorunuz. Bardakları bu kutulara koyduktan sonra bardakla kutu arasına da gazete kağıdı sıkıştırırsanız bardağın oynayıp sağa sola çarpmasını engellemiş olursunuz.

Tabaklar

Eşya depolama yaparken tabak nasıl paketlenir? Aklınıza gelen cevap bir tabak araya kağıt üstüne bir tabak daha diye devam eden bir silsileyi işaret ediyor olabilir ama bu en genel yapılan hatadır. Nedeni açık aslında rafta tabaklar üstüste hareket etmediği için sorun yoktur aslında ama hareket halinde iken en alttaki tabak altta kalanın canı çıksın mantığıyla bu yüke çok fazla dayanamayıp orta yerinden çatlayabilir. bunun yerine tabakları birkaç kat kağıtla kaplayıp dikey şekilde koymak en iyi çözüm olacaktır. Bu arada eğer bu tabaklar ile daha sonra yemek yerken tabağınızın ortasında eski bir gazete haberi okumak istemiyorsanız tabak kaplama işini yazısız saman kağıtları ile yapmanızı tavsiye ediyoruz, mide kaldırıcı bir 3. sayfa haberi yemeğinizi rezil edebilir.

Bu tip kağıtları da size temin edebiliriz, eşya depolama hizmeti alımından hayatın anlamına kadar her konuda bilgisi olan ve her sorunun cevabını bilen müşteri temsilcilerimize sorarak bu konuda da yardım alabilirsiniz.