Ev depolama yaparken ürünlerinizi kiralık bir depoya tam bir envanter olmadan koyarsanız, onları ihtiyaç duyduğunuzda bulamayabilirsiniz.

edepola.com olarak, bir ev depolama envanterinin ‘kesinlikle gerekli’ olduğuna inanıyoruz.

Bu şekilde belirli ürünleri ararken bunun faydasını görürsünüz. Endişeniz azalır. Tüm kutuların içini aramak için harcadığınız zaman kaybı ortadan kalkar.

edepola.com olarak, aradıkları ürünleri depolarda bulamayan ve envanterleri olmadığı için aynı ürünü yeniden satın alan insanlarla karşılaşabiliyoruz. Zamanlarını etiketsiz kutuların içlerini tek tek aramaya harcamaktansa, ürünleri yeniden satın almanın daha anlamlı olduğuna karar veriyorlar.

EV DEPOLAMA ÖNERİLERİ

EV DEPOLAMA ENVANTERİNİZİ OLUŞTURMAK

Bir depo envanteri oluşturmanın çeşitli yolları vardır. Bazıları ürünlerini bir ev depolama birimine koyarken kaydetmeyi uygun bulur. Bazıları ürünlerini mobilya, spor eşyaları, oyuncaklar ve mücevherler gibi kategoriler altında gruplayarak kaydeder. Biz, her kutuyu sayıya göre etiketleyerek ve her kutunun içindeki ürünlerin bir listesini tutarak, detaylı kayıtlar oluşturulmasını öneriyoruz.

Ev depolama birimine giden herhangi biri, ‘Pekâlâ, 39. kutuda X, Y ve Z var’ diyebilir. Diğer 30 kutuya gitmek zorunda kalmadan, istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Akıllı telefon uygulamaları da bir başka envanter aracıdır. Uygulama mağazaları, mallarınızın fotoğraflarını çekmenize, açıklamalar eklemenize ve bu açıklamaları elektronik ortamda saklamanıza imkân tanıyan iOS ve Android uygulamalar sunmaktadır. Ev depolama yaparken bir eşyanın depoda olup olmadığı ve hangi eşyanın o depoda nerede olduğunu bilmek size ciddi zaman kazandırır.

Deponuzdan bir şey almanız gerektiğinde, içindekilere kolayca erişmeniz için onları düzenlemeniz önemlidir. Eğer raf kullanacaksınız, birimin ortasında ürünlere kolayca erişmenizi sağlayacak olan bir patika yaratmayı düşünün.

EV DEPOLAMA YAPARKEN DEĞERLİ ŞEYLER İÇİN MAKBUZLARI SAKLAYIN

Ev depolama envanterinizin bir parçası olarak değerli ürünleriniz için makbuzlarınızı saklarsanız, bir sigorta talebinde bulunduğunuzda hangi ürünlerin değerli olduğu ile ilgili tartışmaların olması ihtimalini azaltırsınız.

“Kiralık depo envanterinizi kasa gibi güvenli bir yerde tutun veya elektronik bir kopya çıkararak, onu online saklayın. Kopyaları arkadaşlarınız, akrabalarınız veya sigorta memurunuz ile paylaşmak isteyebilirsiniz.

Biriminizin içine her yeni bir şey koyduğunuzda envanterinizi güncelleyerek ve envanterinizi güncel tutarak, koyduğunuz şeyleri gözden kaçırmazsınız. Ev depolama yaparken doğru envanter kaydı tutan bir firmayı tercih etmeniz çok önemlidir.